Zapraszam na kolejny film. Pod filmem informacje o syndromie DDA/DDD, do których zapoznania bardzo zachęcam!
Nie bójmy się szukać pomocy, nowych rozwiązań! Każdy z nas ma w sobie siłę aby móc zmienić to co boli, co przeszkadza w coś PIĘKNEGO! Wtedy przeszłość staje się wyrzutnią do rozwoju i rozpoczęcia nowego życia.
Polecane do przeczytania informacje:
Dorastaliśmy w rodzinach dysfunkcyjnych. Ich środowisko wypaczyło nasze myślenie o nas samych i o otaczającym nas świecie. Widząc siebie w krzywym zwierciadle informacji i sygnałów dawanych nam przez naszych rodziców, uwierzyliśmy, że jesteśmy „nie w porządku”. Zostaliśmy pozbawieni naszej autentycznej tożsamości i zaczęliśmy szukać sposobów na dobre samopoczucie.
Chociaż wyglądamy jak dorośli, nadal zachowujemy się jak dzieci i pozwalamy, aby inni mieli wpływ na nasze myślenie o sobie, nasze poczucie własnej wartości i nasze szczęście.
Nasze nieprawidłowe myślenie było przyczyną tego, że podejmowaliśmy decyzje, które nas niszczyły. Dlatego też chcemy przestać poprawiać własne samopoczucie nieskutecznymi zachowaniami, nadużywaniem innych ludzi, seksem, substancjami odurzającymi, manią sukcesu, pieniędzmi, itp.
Dorastając Dorosłe Dzieci nauczyły się:
• Nie mów – nie ufaj – nie czuj ! Żyliśmy w domu gdzie nikt nas nie słuchał. Powiedziano nam, że nasze uczucia były złe.
• Przechodzimy przez proces samoodkrywania się, zdając sobie sprawę, że nie musimy robić tego, co robiliśmy jako dzieci, aby przeżyć.
• Gdy już zaczynamy mówić, ufać i czuć, pracujemy nad uczuciami, których nie pozwalaliśmy sobie wyrażać w naszych własnych rodzinach. Robimy to przez dzielenie się „tym co się stało” i „tym, co dzieje się teraz” w bezpiecznym i kochającym otoczeniu.
• Na mityngach DDA znajdujemy bezpieczeństwo i miłość pozwalające przeżyć to, czego nie pozwalaliśmy sobie czuć i wyrażać wcześniej.
Spis treści:
str 2. Lista 14 cech Dorosłych Dzieci
str 3. „Inna” lista 14 cech Dorosłych Dzieci
str 4. Masz prawo do… Prawa DDA i DDD
str 5. 10 Kroków ku zdrowieniu