Tak! Masz w sobie źródło! Miłość tam była, jest i będzie!

Masz w sobie Źródło Miłości, to od ciebie wszystko się zaczyna i na tobie wszystko się kończy. Miłość, której szukasz na zewnątrz, jest i była w tobie od zawsze i zawsze tam będzie. W twoich rękach i obowiązku jest odkryć to w sobie!

Moje przemyślenia przeplecione są z cytatami pochodzącymi z książką, która mnie zainspirowała. Przeczytaj koniecznie na końcu postu opowieść o kuchni pełnej jedzenia, o człowieku pełnym miłości i tym, który cierpi głód. Jest to fragment książki „Ścieżka miłości”, dwanaście stron o Magicznej Kuchni!

Odkryj miłość w sobie, to jest początek
Odkryj swoje wewnętrzne źródło <3

Cały świat może cię kochać, ale nie da ci to szczęścia! Możesz szukać, prosić, błagać o miłość, uczucie, troskę, zauważenie… ale nic to nie zmieni, zupełnie nic!

„Wystarczy otworzyć serce, aby mieć całą miłość, jakiej potrzebujesz!”

Większość z nas jest żebrakami, którzy siedzą przy drodze, zaczepiają przechodniów i żebrzą, o wszystko to czego nie dostali, a czego tak bardzo pragną. Myśląc, że TO da im spełnienie i radość, nie wiedząc, że siedzą na skrzyni pełnej złota i drogocennych skarbów!

Cierpisz z powodu tęsknoty za miłością nie dlatego, że on/ona nie chcę ci tego dać, bo za mało się starasz, musisz się zmienić, czy cokolwiek innego… Powodem głodu, braku, który trwa jest fakt, że nie odkrywszy w sobie Źródła, za każdym razem kiedy nawet przyjdzie miłość, nie będziesz w stanie jej przyjąć. Niemal jakbyś nie był zdolny jej zobaczyć, poczuć, uwierzyć, że to się dzieje i jest możliwe.

Dlatego ważna jest praca nad miłością, nad odkrywaniem jej w sobie, dla siebie. A kiedy odkryjesz tą moc w swoim wnętrzu, otworzysz drzwi swojego serca z wielkim hukiem i twoja miłość w pierwszej kolejności napełni ciebie, oplecie cię, otuli a potem ruszy w świat! Będziesz jak słońce, twoja miłość, którą masz w sobie będzie grzać, oświetlać i topić największe zmarzliny serc innych!

„To oczywiste, że nie potrafimy kochać innych, zanim nie pokochamy siebie. Dlatego właśnie powinniśmy zacząć od miłości do samego siebie. Istnieją miliony sposobów na wyrażanie szczęścia, ale jest tylko jeden sposób aby naprawdę być szczęśliwym. I to jest miłość, nie ma innego!”

Pamiętaj, że nie możesz widzieć na zewnątrz siebie tego, czego nie widzisz w sobie! Nie będziesz w stanie zobaczyć miłości, póki nie odkryjesz jej w swojej, własnej, cudownej istocie.

„Powinieneś się skupić na najwspanialszym związku, jaki możesz mieć: związku z samym sobą.”

Niech miłość rusza w świat!

„Jedyna droga do szczęścia wiedzie poprzez miłość mającą źródło w tobie!”

Ogromną wdzięczność kieruję do każdej osoby, która przez odkrycie w sobie Źródła Miłości, wzbudza energię miłości, która pomaga innym osobom ją w sobie odkrywać!

„Pomyśl tylko, jak wypiękniałby nasz świat, gdyby wszyscy ludzie otworzyli serca i znaleźli w nich miłość! Oczywiście stać nas na to! Każdy może to zrobić po swojemu, w swój własny niepowtarzalny sposób!”

Ścieżka Miłości – Don Miguel Ruiz

Refleksje zainspirowane lekturą książki Miguela „Ścieżka miłości”, serdecznie polecam! Myśląc, że dowiem się jak pracować nad związkiem, dowiedziałam się, że podstawą i początkiem wszystkiego jest związek z samym sobą <3

W najbliższym czasie opublikuję fragmenty, które najbardziej mnie poruszyły. Aktualnie czekam na koleje trzy książki autora.

Zapraszam poniżej do przeczytania rozdziału „Magiczna kuchnia” z polecanej książki!

Czuję ogromną potrzebę, by każdy z Was przeczytał poniższy rozdział i zatrzymując się na chwilkę, zapytał sam siebie:
– Jak to jest z tą miłością u mnie?
– Czy mam świadomość, że to ja jestem źródłem?
– Czy wiem nie potrzebuję uzupełnienia, dopełnienia?

 

 

Zostaw komentarz...