Kaczor Donald szuka wiary w Siebie, u Mistrza Baj Pitolhi

Najstarsze dziecię uwielbia komisy. Ostatnie wspólne czytanie Kaczora Donalda wywołało we mnie rozbawienie i podziw co do dojrzałości przekazu 😉 Cudownie mieć możliwość uczyć się od dzieci!

W wolnym czasie polecam przeczytać 🙂 o przygodzie Kaczora Donalda z MISTRZEM Baj Pitolhi (nawet sama nazwa mistrza w luźnej interpretacji i grze słów jest pięknie prawdziwa)

Moja interpretacja komiksowej historii:
Dystans i zdrowy rozsądek jest BARDZO wskazany przy przyswajaniu wszelkich „cudownych” rad, teorii od
przemądrzałych doradców i wszelkiej maści mistrzów (speców od teorii… czytaj – bajek pitol(hi)enia) . Szczególną ostrożność należy zachować w kontakcie z „tymi, którzy wiedzą lepiej” lub są przekonani, że ich prawda jest jedyna i bezwzględnie prawdziwa 🙂 

Pamiętaj, że w teorii każdy jest dobry (ba… doskonały), w praktyce jednak niemal każdy musi się „podciągnąć” 😀 Prezentowany obraz rzeczywistości łatwo nagiąć do głoszonych teorii, bo osobistą życiową praktykę mało kto ma okazję zweryfikować!

No i wątek manipulacji… jak łatwo wkręcić komuś coś, co nawet nie bardzo pasuje… jeśli źródło lub ktoś zostało uznane z wiarygodne…

Nie pozwól sobie uwierzyć w czyjąś doskonałość kosztem swojej. Nie wierz w czyjąś wyższość, kosztem siebie. Pamiętaj, że jedyne co nas wszystkich różni to ilość i rodzaj doświadczeń. Ponad tym wszyscy jesteśmy jednakowo cudowni <3 Z tym, że niektóre cuda mogą być niepoczytalne 😀

Dosłownie wszystko możesz uznać za swoją prawdę lub za zupełną brednie. Nie ma i nigdy nie będzie jednej jedynej racji… bo każdy ma swoją, swój punkt widzenia… jest wiara lub jej brak.

Prawda? Kto wie?

Dla mnie pewne jest jedynie to, że dziś tak postrzegam sprawy 🙂 nic ponadto

Dla mnie niezwykle ważna staje się spójność. Tak by za prezentowanymi teoriami szła życiowa codzienna praktyka. By to co się prezentuje było ŻYWE, było życiem, a nie kolejną odsłoną „FEJKU” ( jak Facebook -> FakeBOOK)

Uwierz w Siebie i WIERZ Sobie! Niech żyje SPÓJNOŚĆ!

Poniżej link do dysku google, na którym zapoznasz się z wspomnianym komiksem! Przeczytaj koniecznie!

Wiara w Siebie – Kaczor Donald i Mistrz Baj Pitolhi

Ps. Aszzz… kąśliwy cynik ze mnie się robi 😀 A niech!

 

Zostaw komentarz...